O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 90

Kulturistika
Novoměstský rodák Jiří Veinlich se zúčastnil amatérského Mistrovství světa v Brazílii a obsadil zde skvělé šesté místo. Před třemi lety vyhrál mistrovství republiky a letos se přihlásil na Mistrovství světa, když svou formu nejdříve předvedl na závodech v Brně, které ve své kategorii vyhrál.

Strana č. 39

orelského kvalifikačního turnaje v Ivančicích u Brna, který se konal 10. dubna. Z turnaje postupovalo osm nejlepších hráčů do celostátního finále. Novoměstský Orel reprezentovali Stanislav Lukeš, Jan Brezáni, Marek Miko a Jiří Svoboda.