O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 98

(98)

ším postupu v restaurování památkově chráněného centra města.

 

PRO LEPŠÍ INFORMACI.

Strana č. 394

áše a předsedy ONV ing Žáka knižní odměny a diplomy OV ČSTV. Z Nového Města na Moravě byli oceněni lyžaři Anna Grošofová, Petr Janíček, Aleš Vaněk a smíšené družstvo dospělých, trenér tenistů ing. Ivo Fiala a rozhodčí košíkové Bohdan Horák. Za mimořádné a obětavé úsilí při zabezpečování závodů Zlaté lyže ČMV a Světového poháru v běhu na lyžích mužů na 15 km a 30 km, které se uskutečnily ve dnech 13. – 15.

Strana č. 43

Bystřice), Sedmikrásky (Žďár n/Sáz.), Sluníčko (Bystřice n.p.), Zvoneček (Nové Město na Moravě), Berušky (V. Meziříčí). Jako host vystoupil pěvecký soubor „Rokytánek“ z Rokytnice nad Rokytnou (okr. Třebíč). Průvodní slovo pořadem přednesla s. učitelka D. Krejčí z MŚ Pohledec.

 

Otevření dílny Svazarmu

Strana č. 261

Oslava byla zahájena hymnami, po kterých následovala kulturní vložka žáků I. základní školy. Slavnostní projev přednesl předseda MěV SČSP Antonín Sláma. Z manifestace, které se zúčastnilo více než 2.800 občanů a mládeže byla odeslána zdravice sovětskému velvyslanectví v Praze. Oslava byla zakončena Internacionálou. V závěru příslušníci Lidových milicí zpestřili oslavu Velkého října slavnostním ohňostrojem. U příležitosti 70. Výročí VŘSR uspořádala II. základní škola v Novém Městě na Moravě v prostorách MKD výstavku výtvarných prací.

Strana č. 389

a pokročilé, pro dospělé začátečníky a pokročilé, angličtina pro mládež, pro dospělé začátečníky a pokročilé, hudební s výukou hry na klavír, kytaru, harmoniku, klarinet, trubku a flétnu, šití pro začátečníky a pokročilé, výtvarný kurz. Ve II. pololetí r. 1983 musel být počet kurzů omezen, z důvodu nedostatku finančních prostředků na výplaty lektorů. Nebyly zahájeny jazykové kurzy pro mládež. V kurzech se vzdělávalo 210 osob. Celkem se v MKD vzdělávalo v tomto roce 335 osob.

Strana č. 383

pinách a vítězové skupin – OV č. 2 a společ. OV č. 9 + 10 se utkali o poctu nejvyšší. Pohár a volejbalový míč si odneslo mužstvo OV č. 9 + 10 ve složení: kapitán Jos. Cícha, Černý, Kondýsek, Komínek, Ťupa a Mahel. Druhý skončil OV č. 2 a třetí místo obsadil kolektiv OV Hlinné.

Strana č. 329

jako na př. kurs strojového pletení, vyšívání a drhání nebyly veřejností využity. Celkem bylo v roce 1982 uspořádáno 30 kursů s celkovou návštěvností 335 osob. Byly uspořádány následující přednášky a besedy: Přednáška pro zahrádkáře; Úkoly a cíle hospodářské a sociální politiky strany po XVI.

Strana č. 291

Oslava 64. výročí Velké říjnové socialistické revoluce

Strana č. 263

Dechová hudba Měst KD Nové Město na Moravě. Zpívala Ivana Müllerová a Karel Gulda z Hudebního divadla v Karlíně a Jan Sedlařík. Dále vystoupil člen Městských divadel pražských Vítězslav Černý, hudební skladatel Ladislav Čížek a smíšený pěvecký sbor Smetana. Pořad uváděla televizní hlasatelka René Nachtigalová. 8. X. Banjo Band Ivana Mládka. 18. X. Králíkárna č. 3. 19. X. Petra dnes nepřijede aneb Kardinálové ve filmu. 8. XI. Vystoupení populárního bulharského zpěváka Bissera Kirova se skupinou Reflex. 16. XI. Petra Janů se skupinou Bumerang v pořadu Exploduj. 1. XII.

Strana č. 261

nad Pern., řízený učitelem J. Kšicou, a recitátoři žďárského gymnázia. Výstava byla otevřena do 2. listopadu a těšila se velké pozornosti početných návštěvníků. Téhož dne večer uskutečnil se v Městském kulturním domě slavnostní koncert, na kterém účinkovali sólisté Janáčkovy opery v Brně altistka Jitka Pavlová a basista Václav Halíř, dále houslista Josef Vacek a klavírista Karel Jandera, oba z Brna. Návštěvníků bylo kolem 70.

Stránky