O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 87

V době od 1. do 3. listopadu je oblačno s teplotami okolo + 5°C. 4. a 5. listopadu při + 2°C padá první sníh nadcházející zimy, ale poměrně rychle taje. 6. a 7. listopadu prší pří + 3°C, 8. až 15. listopadu je oblačné počasí s častými mlhami, ranními mrazíky a denními teplotami kolem + 3°C. V následujících dnech až do 21. listopadu je opět deštivé počasí při + 4°C. V dalších dnech až do 28. listopadu se charakter počasí příliš nemění, poslední dva listopadové dny sněží při – 3°C a sněhová pokrývka dosahuje 8 cm.

Strana č. 86

Strana č. 85

Strana č. 84

Strana č. 83

(83)

 

nedostatku některých stavebních materiálů docházelo ke změnám oproti původnímu projektu. V II. pololetí roku byla z nedostatku finančních prostředků stavba pozastavena a začaly se vést diskuse o jejím skutečném příštím využití.

Strana č. 82

Strana č. 81

Strana č. 80

Strana č. 79

Strana č. 78

(78)

resu vlastními silami. Ředitel nemocnice s poliklinikou v Novém Městě na Moravě MUDr. Jiří Šustáček, tedy v březnu 1990 vyzval všechny organizace, podniky, družstva, církve, podnikatele a všechny občany žďárského okresu ke spoluúčasti na řešení této svízelné situace. Jak již bylo řečeno, od státu nelze v nejbližší době očekávat dostačující finanční prostředky ke krytí všech potřeb. Proto se s prosbou o ně obrátil na všechny, kterým má naše nemocnice sloužit.

Stránky