O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 38

 s Německem už nevalné, když je třeba upozorňovat plakáty na povinnosti k Říši. V Rusku viděli naši spoluobčané právem spojence a spolubojovníka za naši svobodu, v Němcích zase opravdové a skutečné barbary. A v tomto svém pevném přesvědčení nedalo se naše město mýlit a žádnou propagandou.

 

 

Strana č. 37

schváleno. Dirigent pobočky Moravské banky František Čáp, Němci násilně dosazený do městské rady, byl jmenován také členem knihovní rady, aby tu pravděpodobně dozíral na nákupy knih pro městskou knihovnu, které by odpovídaly vkusu a přání okupantů.