O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 7

1920
Ve dnech 20.–22. srpna konán u příležitosti čtvrtstoletého jubilea zdejší reálky (založené za starostování Josefa Svítila) sjezd všech profesorů a žáků tohoto ústavu. Při něm byla v reálce výstava výtvarných umělců z Horácka, ve vestibulu reálky zasazena pamětní deska padlých žáků (dílo akad. sochaře Fr. Žemličky, rodáka z Benátek) a na hřbitově uctěna památka prvního ředitele, velezasloužilého Leandra Čecha, člena České Akademie a spisovatele v oboru estetiky a literárních dějin.