O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Kronika v digitální formě

Projekt Nové Město na Moravě přepisuje kroniku je veden ve dvou krocích, které se vzájemně prolínají a jsou propojené.

Prvním krokem je projekt s názvem „Nové Město si přepisuje kroniku, PŘIPOJ SE I TY,“ do kterého se může zapojit nejen široká veřejnost města Nového Města na Moravě - žáci, studenti, historičtí nadšenci, badatelé, různé skupiny Novoměšťáků – podnikatelé, senioři…

Druhým krokem je profesionální skenování všech svazků kronik a jejich příloh do digitální podoby, ten bude realizován na podzim roku 2011 a uveřejněn na tomto webu.

Celý projekt je koncipován čistě na novoměstské obyvatelstvo a jeho příznivce, má podpořit jejich zájem ze společensko-kulturního hlediska, poznat a přiblížit jim historii místa, kde se narodili, žijí, umírají a najít třeba informace o svých předcích.