O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 88

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 

skončil na čtvrtém nepostupovém místě. Jakub Čuhel bojující o vítězství v kanadském bodování, skončil nakonec třetí se 78 body za 45 gólů a 33 asistencí.
Do nové sezony 2011/12 OFL vstoupily opět tři týmy Orla – mladší žáci, starší žáci a dorostenci. První tým mužů byl pro novou sezonu přeřazen do divize B Amatérské florbalové ligy. Na závěr sezony byl 18. prosince uspořádán 3. ročník vánočního florbalového turnaje OrelCup. A domácímu týmu novoměstského Orla se v něm podařilo poprvé zvítězit. Nutno podotknout, že své zápasy hrají novoměstští Orlové v Bystřici nad Pernštejnem, protože vlastní halu nemají.

Stolní tenis
Pod hlavičkou Orla hrají kromě florbalistů i stolní tenisté. Svoji zápasovou hernu mají v kulturním domě v Radňovicích. V sezoně 2010/11 hráli okresní přebor V. třídy, v němž sehráli 18 zápasů a celkově skončili na čtvrtém místě. Vítězi a postupujícími do IV. třídy okresního přeboru se stali hráči oddílu stolního tenisu Tělovýchovné jednoty Nové Město na Moravě B. Jejich kolegové z A-týmu hráli v sezoně 2010/11 v I. třídě okresního přeboru, v které obsadili konečné 5. místo. Stolní tenisté novoměstské TJ hrají své zápasy v tělovýchovném středisku na Tyršově ulici.

Tenis
V roce 2010, kdy se o tenisovém oddílu Tělovýchovné jednoty v kronice nepsalo, hrály v soutěžích Jihomoravského tenisového svazu tři smíšená družstva – A-tým dospělých (4. místo v II. třídě, skupině AA), B-tým dospělých (poslední místo ve III. třídě, skupině AA, znamenající po roce sestup zpět do IV. třídy), dorost (6. místo ve III. třídě, skupina CD). V okresním přeboru hrál navíc C-tým mužů, který obsadil 5. místo. Pro nedostatek mladých tenistů nebylo do soutěže přihlášeno družstvo žactvai i mezi dorostenci se projevuje malý zájem o závodní tenis. Pod vedením Jana Rychtáře se začal tenis s malými dětmi (babytenis). Při rekonstrukci ulice Sportovní došlo k opravě opěrné zdi dvorce č. 1 a výměně oplocení. Klubovna i šatny byly obloženy deskami z lamina.
V roce 2011 hrál A-tým opět ve II. třídě, ale díky konečnému 7. místu ho čekal sestup do III. třídy. B-tým naopak po sestupu do IV. třídy atakoval špici tabulky a s jedinou porážkou skončil druhý. Dorost se umístil ve III. třídě na 5. místě. Od roku 1982 pořádá tenisový oddíl tradiční tenisový turnaj mužů. V roce 2010 se konal jeho XXVIII. ročník a jeho vítězi se stali domácí hráči – ve dvouhře Ivo Fiala a ve čtyřhře Vít Krontorád s Petrem Nepustilem. O rok později se konal XXIX. ročník a v něm zvítězili stejní hráči.

Sportovní střelba
Ve dnech 26.–27. března se v Hanušovicích konalo Mistrovství AVZO TSČ ČR (Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností České republiky) ve střelbě ze vzduchových zbraní. Novoměstští střelci zde získali tři zlaté medaile, a to Marie Hlaváčková ve vzduchové pistoli na 40 ran v kategorii žen, Lukáš Řádek ve vzduchové pušce na 60 ran v kategorii juniorů a Jiří Materna ve vzduchové pušce na 60 ran v kategorii mužů, v této kategorii byl stříbrný i Petr Kaman. Dvě zlaté přibyly do sbírky Sportovně střeleckého klubu (SSK) i po dalším republikovém mistrovství AVZO TSČ, tentokrát ve střelbě z malorážky 27. srpna v Horní Cerekvi. Petr Kaman zvítězil mezi muži v libovolné malorážce na 60 ran a Jiří Materna v libovolné malorážce na 3×40 ran. Novoměstští střelci se dále účastnili řady regionálních závodů, včetně čtyř domácích velkých cen. Velká cena SSK se konala nejprve 12. června (sportovní pistole 30+30 ran) a poté 25. června (libovolná a sportovní malorážka 60 a 3×20 ran), 6. srpna (libovolná malorážka 3×40 ran, sportovní malorážka 3×20 ran) a 2. října (sportovní pistole 30+30 ran). První Velká cena SSK se stala i součástí Vysočina Cupu, který je seriálem devíti závodů ve sportovní pistoli na 30+30 ran. Jejím celkovým vítězem v roce 2011 se stal novoměstský František Smaženka, Václav Kostříž byl třetí. Přes tyto individuální úspěchy bylo novoměstské družstvo celkově až šesté.

Kuželky
Mladé kuželkářky Tělovýchovné jednoty navázaly na své úspěchy v minulém roce. V Poháru mladých nadějí určeném starším a mladším žákům, který se skládal ze šesti turnajů, po kterých 16 nejlepších
 

Rok: 
Přepsal/a: 
Mgr. Vít Křesadlo