O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 87

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 

závodníků. A 21. října se konal tradiční Běh na Kaplisko, tento závod si v roce 2011 odbyl svůj 8. ročník.

Fotbal
První divizní sezona A-týmu SFK Vrchovina skončila úspěšně. Divizní nováček soutěž uhájil i pro příští ročník. Sestupových starostí se novoměstští fotbalisté zbavili již tři kola před koncem a v konečné tabulce se umístili na 11. místě. Jejich ženské protějšky dokonce zvítězily v divizi D. Rezerva A-týmu hrající v I.B třídě skončila čtvrtá, dorostenci díky reorganizaci soutěže budou v příští sezoně opět hrát dorosteneckou divizi. Žákům pak reorganizace přisoudila nejvyšší krajskou soutěž. Velkou radost všem udělali nejmladší fotbalisté Vrchoviny, kteří vyhráli titul přeborníka okresu Žďár nad Sázavou.
Během letní přestávky prošla travnatá plocha rekonstrukcí, v kabinách byla vyměněna okna a obnovil se nátěr oplocení hřiště. Mladí fotbalisté SFK Vrchovina získali jako sponzorský dar od společnosti E.on pár mobilních branek, které se dají upravit pro dvě věkové kategorie.
Příprava na novou sezonu začala v polovině července opět pod taktovkou trenérského dua Richard Zeman – Miloš Myslivec, které doplnil trenér brankářů Leoš Škorpík. Ten si spolu s Petrem Skryjou vzal na starost brankáře celého klubu. B-tým se změnil na juniorku, v které budou hrát mladí perspektivní hráči doplnění o dva, tři zkušené hráče. Její trenérský tandem bude tvořit asistent „áčka“ Miloš Myslivec a Karel Havlík. Samotná sezona začala 7. srpna prvním divizním utkáním s Hodonínem (1:1), její předpremiérou bylo první kolo Ondrášovka cupu 30. července a stejně jako loni s Jihlavou. Tentokrát se překvapení na úkor favorita nekonalo. Vrchovina před domácím publikem podlehla Jihlavě jasně 0:5.
Po podzimní části sezony 2011/12 i se třemi body za jarní předehrávku s Hodonínem přezimoval A-tým v neklidném sestupovém pásmu na 13. místě se 17 body s bilancí čtyř vítězství, pěti remíz a sedmi proher a pasivním skóre 13:20. Mnohem lépe se vedlo ženám v divizi C, kterou po podzimu vedly. Sehrály devět zápasů, když šest z nich vyhrály, ve dvou remizovaly a jednou odešly poraženy. Juniorka potvrzovala postupové ambice a po polovině soutěže vedla I.B třídu.
Týmy mladších i starších žáků se na sklonku listopadu zúčastnily v Třebíči základního kola halové sezony Fotbalové asociace ČR. Setkaly se zde s týmy, které hrají nejvyšší žákovskou soutěž, a byly tak jedinými zástupci krajského přeboru. Oba týmy skončily shodně na šestém místě z osmi účastníků. Na závěr roku čekal mladé fotbalisty 7. ročník turnaje mladších žáků „O pohár starosty Nového Města na Moravě“. V konkurenci dalších pěti týmů z Vysočiny se zástupcům pořádajícího klubu nedařilo. Zaznamenali jedno vítězství a skončili poslední. Pohár získal tým Třebíče.

Basketbal
I v sezoně 2010/11 pokračoval oddíl basketbalu TJ Nové Město na Moravě v působení v oblastním přeboru Východočeské oblasti jih. V základní části soutěže vyhráli novoměstští basketbalisté 8 ze 14 zápasů a skončili tak v tabulce na postupovém třetím místě. Zahráli si tedy stejně jako loni kvalifikaci o postup do Východočeské ligy. Ale výsledné šesté místo k postupu nestačilo. Jako velká posila se ukázal po svém příchodu Rostislav Ostříž. Nejlepším střelcem mužstva byl Ondřej Fiksa s 338 body (průměr 15 na zápas). V této sezoně – tentokrát jen k jednomu mistrovskému utkání – nastoupil opět ve svých 59 letech veterán Petr Müller.

Florbal
Mladí florbalisté tří věkových kategorií novoměstského Orla ve své druhé sezoně v Orelské florbalové lize (OFL) divizi Západ uspěli. Mladší žáci si druhým místem ve své divizi zajistili postup do finálových bojů o vítězství v OFL. Nakonec po těsné prohře ve čtvrtfinále s Boskovicemi (pozdějším celkovým vítězem) skončili šestí. Starší žáci skončili ve své divizi pátí a nepostoupili. Junioři vyhráli svoji divizi a také postoupili do celostátního finále. Tým mužů hrál v sezoně 2010/11 4. Amatérskou florbalovou ligu, divizi C. Bohužel předsezonní ambice nenaplnil a po 11 turnajích základní části
 

Rok: 
Přepsal/a: 
Mgr. Vít Křesadlo