O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 38

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 

získal Lukáš Řádek bronzovou medaili a stal se spolu s Jiřím Maternou a Petrem Kamanem i členem stříbrného týmu v soutěži družstev.

Moderní gymnastika
Děvčata z oddílu moderní gymnastiky při TJ a ZŠ Leandra Čecha se 18. dubna zúčastnila mezioddílového závodu v Brně, kde získala sedm medailí. Ke zlatým medailistkám patřily Kateřina a Martina Pulgretovy, stříbro získaly Gabriela, Daniela a Kristýna Pejchalovy a bronz Lucie Prokopová a Kristýna Svobodová. Další medailovou žeň přinesl novoměstským gymnastkám 25. dubna pohárový závod „Žďárská pampeliška“ ve Žďáru nad Sázavou, kde v konkurenci závodnic ze 13 oddílů celé Moravy byly opět zlaté Kateřina a Martina Pulgretovy, stříbro si odnesla Adéla Dítětová a bronz Kristýna Svobodová. Oddíl moderní gymnastiky se zúčastnil i krajských závodů ve Žďáru nad Sázavou o postup na Mistrovství ČR. Ten si vybojovalo pět novoměstských gymnastek – Patricie Šaclová, Anna Šanderová, Kateřina Pulgretová, Daniela Pejchalová a Martina Pulgretová.

Aerobik
Členky Aerobic Teamu Nového Města na Moravě Lucie Kosourová a Alena Hlaváčová se 7. listopadu zúčastnily soutěže typu Master Class v Hradci Králové. Lucie zde zvítězila a Alena se dostala mezi 20 postupujících do finále. Lucie zvítězila i 5. prosince v druhém závodě série o Zlatý pohár.

Mažoretky
Nejvytíženější skupinou novoměstských mažoretek jsou ty nejstarší a nejzkušenější – Carmen, které v prvních měsících roku vystoupily na několika plesech v okolí Nového Města. Počátkem března je pak spolu se skupinou Camélie čekal atraktivní zahraniční zájezd do francouzského Limoges, kde je doprovázel při vystoupeních Salonní orchestr ze Žďáru nad Sázavou. Většina skupin mažoretek se předvedla doma v Novém Městě na Vratislavově náměstí na Prvního máje, 19. května tu pak vystoupily jen Pampelišky a Princess. Další veřejné vystoupení mažoretek proběhlo v rámci Mezinárodního dne dětí 1. června. Mažoretky samozřejmě nemohly chybět ani při Setkání Nových Měst Evropy. Vystupovaly již první den oslav u Hotelu Ski a druhý den se zúčastnily slavnostního průvodu městem. Na festival mažoretek v Letovicích se podívaly novoměstské mažoretky ze skupin Carmen, Camélie a Princess.

Basketbal
Oddíl basketbalu TJ Nové Město na Moravě hrající v sezoně 2009/10 oblastní přebor Východočeské oblasti jih udržel první pozici v osmičlenné tabulce i po jarní části. Stal se tak vítězem oblastního přeboru a postupujícím do kvalifikace o Východočeskou ligu. Přestože v kvalifikaci chybělo několik hráčů základní sestavy, skončil novoměstský oddíl čtvrtý z osmi. Další sezonu 2010/11 opět hrál oblastní přebor. Nejlepším střelcem v sezoně 2009/10 byl Vít Krontorád se 370 body, což činilo průměr 18 bodů na zápas. Ve všech 22 soutěžních utkáních nastoupil pouze Petr Nepustil. Ve třech utkáních se ve svých 58 letech na palubovku postavil i Petr Müller, který v nich zaznamenal 10 bodů!

Orel
Mladí florbalisté v čele s kapitánem a nejlepším střelcem Františkem Košíkem pokračovali i v roce 2010 ve svém působení v divizi Západ Orelské florbalové ligy. Liga mladších žáků se hraje systémem turnajů se čtyřmi hráči v poli. Celá sezona vyvrcholila finálovým turnajem Orelské florbalové ligy mladších žáků 15. května v Uherském Hradišti, kam postoupilo osm nejlepších týmů ze svých divizí. Novoměstský tým po jednom vítězství postoupil do čtvrtfinále ze třetího místa. V něm však podlehl týmu Boskovic 2:5, a obsadil tak celkové páté místo. Muži hrají 4.A Amatérskou florbalovou ligu (AFL) v Brně. Ligu hraje osm týmů systémem turnajů. Poslední turnaj v roce 2010 vyhrálo novoměstské družstvo a posunulo se díky tomu na třetí místo tabulky. V kanadském bodování soutěže si nejlépe vedl třetí Jakub Čuhel s 43 body. Do další sezony 2010/11 vstupovali muži opět ve 4. lize, byli ale přesunuti do divize C. Na konci roku uspořádali florbalisté Orla II. ročník vánočního turnaje, na kterém obsadili páté místo z šesti účastníků.
Tým stolního tenisu novoměstského Orla hrál v sezoně 2009/10 okresní přebor V. třídy, v němž po 18 odehraných kolech obsadil celkové třetí místo. Nejlepším hráčem Orla byl v této sezoně Jiří Pustina, který se v individuálním žebříčku umístil také na třetím místě. Hráči novoměstského Orla se zúčastnili

Rok: 
Přepsal/a: 
Mgr. Vít Křesadlo