O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 87

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

V době od 1. do 3. listopadu je oblačno s teplotami okolo + 5°C. 4. a 5. listopadu při + 2°C padá první sníh nadcházející zimy, ale poměrně rychle taje. 6. a 7. listopadu prší pří + 3°C, 8. až 15. listopadu je oblačné počasí s častými mlhami, ranními mrazíky a denními teplotami kolem + 3°C. V následujících dnech až do 21. listopadu je opět deštivé počasí při + 4°C. V dalších dnech až do 28. listopadu se charakter počasí příliš nemění, poslední dva listopadové dny sněží při – 3°C a sněhová pokrývka dosahuje 8 cm. Úvodní dny měsíce prosince stále sněží při – 6°C, 5. prosince už je 15 cm sněhu. Dny do 8. prosince jsou slunečné při – 8°C. 9. a 10. prosince prší při 0°C, 11. a 12. prosince je mlha při – 1°C, 13. prosince opět sněží při – 2°C, rovněž i následující dny do 23. prosince je proměnlivé počasí s mlhami a teplotami okolo – 2°C. Na štědrý den vane silnější severní vítr, sníh stále drží a teplota je – 6°C. V dalších dnech se počasí výrazněji nemění, 30. prosince je mlhavý den a náledí při – 3°C, poslední den roku drobně prší, je zataženo a teplota + 1°C.


 

 

V měsících lednu až dubnu 1991 byl tříděn a zpracováván materiál ke kronice města. V květnu a červnu byl zpracován koncept textu, který byl společně s dokumentacím materiálem projednán funkcionáři městského úřadu v Novém Městě na Moravě dne 24. června 1991. Zápis do Kroniky byl proveden v měsících červenci a srpnu 1991.

 

 

Rok: 
Tagy: 
Přepsal/a: 
8.C 1.ZŠ šk.rok 2011/2012