O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 67

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

(67)

 

k soukromému podnikání a pod. Městský kulturní dům byl v průběhu roku nucen maximálně omezovat programovou činnost, neboť finanční situace i mnohdy neúměrně vysoké ceny pořadů neumožňovaly běžný provoz. Navíc se vlivem všeobecného zvýšení cen projevila i klesající návštěvnost programů.

Příloha: PROGRAMOVÝ ÚSEK

48 88

49 91

50 92

Programový úsek MKD připravil návštěvníkům v průběhu roku následující představení: Hudebně literární pořad ART KVARTET, hudební skupinu POUTNÍCI, filharmonické kvinteto Q-MORAVI, recitál písničkáře Slávka Janouška, pohádku pro děti Proutěná královna, varhanní koncert a klavírní koncert F. Malého, violový koncert nár. um. L. Malého, koncert populární rockové zpěvačky Tanji, bratislavskou metalovou skupinu Cerberus, recitál písničkářů J. Nohavici a J. Streichla, skupinu Kern, koncert pěveckých sborů Smetana a Svatopluk, pohádku pro děti Co straší strašáky, zábavný pořad populární hudebně zábavný pořad Jak přišla Eva do ráje, klubový pořad Vavříny slávy s populárním Fr. Šťastným, recitál písničkáře Pavla Dobeše, pop – zpěváka Petra Kotvalda se skupinou Trik, koncert vážné hudby Českých komorních sólistů, pohádku pro děti Medvídek Ťupínek, hudební pořad Večer v rytmu swingu, vánoční varhanní koncert V. Heřmanové, vánoční koncert v chrámu evangelické církve, ve spolupráci s místním gymnáziem úspěšný diskomaraton a po dlouhé době v prostorách MKD velice úspěšný veselý netradiční Silvestr.

Příloha: ÚSEK ZUČ

46 83, 84

47 85, 86, 87

48 89

V oblasti zájmové umělecké činnosti se oproti minulým rokům rovněž aktivita snížila. V hudební oblasti i nadále pod MKD pracovala hudební skupina Studio K-10, která se výrazně uplatňovala při tanečních kursech pořádaných MKD, koncertovala na Velikonočním bálu MKD a Silvestrovském plesu. Populární skupina Barel-Rock uskutečnila řadu koncertů a to jak v MKD, tak i ve své zájezdní činnosti. Dechová hudba MKD koncertovala zcela vyjímečně, její vleklá krize v závěru roku dospěla k rozpadu tohoto tělesa. Pěvecký sbor Smetana se i v tomto roce ke svým zkouškám scházel zcela pravidelně, několikrát do roka se představil veřejnosti, koncertoval několikrát i „pod širým nebem“ při různých příležitostech. Kvalita přednesu tohoto tělesa je stále na vynikající úrovni. Fotografický kroužek v záběru roku definitivně zanikl, neboť MKD nebyl již schopen platit vysoké nájemné fotokomory v objektu na Figurákově ul. Dobře pracoval i kroužek šití a paličkování.

Oblast ZUČ uskutečnila ve dnech 13. 4. – 4. 5. 1990 prodejní výstavu obrazů a grafických listů pražského výtvarníka Antonína Strobla, 14. – 28. 6. 1990 výstavu obrazů a grafiky

 

Rok: 
Přepsal/a: 
Lucie Vlčková