O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 20

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

15. J. Moučková; štafeta 3 x 3 km: 4. Nové Město I. (Poučová, Holíková, Grošofová), 10. Nové Město II. (Bláhová, Moučková, Sobotková), v kategorii starších dorostenců: 7 km klasicky – 2. J. Kučera, 3. J. Zahradník, 7. Z. Vokoun, 10. P. Janíček; štafeta 3 x 7 km – 1. Nové Město I. (Zahradník, Janíček, Kučera), 7. Nové Město n. M. II. – (Fousek, Vokoun, Žák), v kategorii starších dorostenek: 7 km klasicky – 6. E. Brabcová, 13. J. Temlová; 7 km volně – 16. E. Brabcová; štafeta 3 x 5 km – 7. Nové Město (Německá, Temlová, Brabcová).

Příloha: 50 km VYSOČINOU

59 116, 117

Na startu 20. ročníku dálkového pochodu 50 km Vysočinou, pořádaného s. p. Chirana Nové Město na Moravě se sešlo více jak dva tisíce turistů. A tak 7. května 1989 byl stejně jako u minulých ročníků největší zájem o trsu 15 km, kterou absolvovalo 815 turistů; 508 prošlo 25 km trasu a 87 zdatných účastníků zdárně dokončilo nejdelší a nejnáročnější trasu 50 km. Na občerstvovacích stanicích si turisté pochutnávali na čerstvém chlebu se solí a na nejdelší 50 km trase měli možnost ochutnat v Jimramově dokonce čerstvě upečené voňavé koláče. Chiranští pořadatelé, kteří vzorně zabezpečili celý průběh akce, jíž se od založení zúčastnilo více jak 45 500 turistů, připravili pro všechny účastníky pamětní listy a odznaky

ORAVA STADIÓNU TJ

Během letních prázdnin probíhala úprava plochy atletického stadiónu TJ Nového Města na Moravě k vystoupením československé spartakiády 1990. Členové jednoty při těchto úpravách odpracovali 2.152 hodin.

OTEVŘENÍ SKOKANSKÉHO MŮSTKU

Za přítomnosti předsedy Měst NV Petra Klapače byl 29. července 1989 oficiálně otevřen skokanský můstek Na Šibenici s normovým bodem 38 m. Dopad můstku je pokrytý hmotou Durokryt, nájezd má keramickou stopu. Při úpravě můstku bylo odpracováno bezplatně 2.328 brigádnických hodin. O včasné dokončení všech prací se zasloužili hlavně V. Hlaváč, J. Bartek, J. Křetinský, O. Tesař, Z. Skalník, R. Latzka a J. Krejča.

ZÁVOD SDRUŽENÝ ŽÁKŮ

Ve dnech 30. září až 1. října 1989 se konal 1. ročník závodu sdruženého žáků O pohár MěV NF. Závod proběhl za spolupráce TJ – lyžařského oddílu, kolektivu pracovnic s. p. Sport vedeném H. Dvořákovou, ZO SPO a MěV NF. Zúčastnilo se ho 99 žáků ze 13 TJ z celé republiky. Z domácích závodníků se nejlépe umístili: R. Bartek (2. místo) a R. Hlaváč (8. místo) v kategorii starších žáků, P. Křetinský (5. místo) v kategorii nejmladších žáků. Současně s tímto závodem proběhla soutěž sdruženářů o putovní pohár hotelu SKI v Kategorii dorostu. Zvítězil V. Matouš z Dukly Liberec. Závodu se zúčastnilo 21 dorostenců z celé republiky.

15. listopadu 1989 se družstva gymnázia zúčastnila finále okresního turnaje ve volejbalu ve Žďáře n/S.

Rok: 
Přepsal/a: 
Lucie Vlčková