O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 116

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

(116)

Příloha: SPORTOVNÍ ODVĚTVÍ

SPORTOVNĚ STŘELECKÝ KLUB uspořádal několik soutěží, organizovaných v rámci České republiky. První byla Velká střelecká cena Nového Města na Moravě 25. května. (viz Novoměstsko č. 88)
VOLEJBAListky si ještě na počátku roku vybojovaly udržení se v I. třídě krajského přeboru pro příští sezónu, ale už v polovině roku byl konstatován rozpad oddílu. Opačný postup zaznamenal mužský volejbal. Loňský návrat pod síť se začínal ve II. třídě krajského přeboru, ale muži pomýšlejí i na I. třídu.
ATLETIKA byla aktivní i úspěšná. Svědčí o tom čtvrté místo v celokrajské soutěži družstev a postup do semifinále. Ve Znojmě pak 15. září obsadilo družstvo nečekaně třetí místo a zajistilo si účast ve finále. Atleti společně se zdejším gymnáziem uspořádali 18. Září v Novém Městě na Moravě Středoškolský pohár. (Výsledky viz Novoměstsko č. 15.) Podzim je dobou přespolních běhů. V Novém Městě na Moravě byly uspořádány dva. První uspořádal 12. Října lyžařský oddíl pod názvem „Běh Ochozou“ (Výsledky viz Novoměstsko č. 17.) Druhý připravil atletický oddíl. Jednalo se o VI. ročník podzimního přespolního běhu. (Výsledky viz Novoměstsko č.18.)
CYKLISTIKA. Cyklisté mohli ukázat svoji zdatnost 2. Listopadu na Festivalu horských kol. Jel se závod do vrchu, kros, dvojkombinace, a protože pořadatelem byl Klub orientačních sportů, jednou z disciplín byl i orientační závod.
KOŠÍKOVÁ má ve městě rovněž hodně příznivců. K družstvu mužů, které si dobře vede ve II. třídě oblastního přeboru, přibyla záloha mladých – družstva dorostenců a žáků.

Příloha: 39 72
KARATE. Aktivní je klub karatistů. 30. Listopadu uspořádal krajskou nemistrovskou soutěž.
ZLATÁ LYŽE 1991 proběhla, koncem roku však musí funkcionáři pomýšlet na ročník další. Je nejvyšší čas hledat sponzorství, reklamy i jinou spolupráci. Pro zdar novoměstského lyžování je však stejně důležité objevovat nově závodníky a dávat jim příležitost získat první zkušenosti. Takové možnosti nabízejí místní a oblastní lyžařské závody, pořádně v areálu hotelu SKI. Výsledky obou přineslo Novoměstsko č. 2/1992.

Příloha: HASIČSKÝ SBOR

VII. HASIČSKÝ SBOR.
V roce 1991 byl zaznamenán nápadně nižší počet výjezdů k požárům. Pouhých šest případů. Technické výjezdy byly tři a jedno námětové cvičení prověřilo jak jsou členové připraveni na skutečné případy. Sbor měl ke konci roku 67 členů, z toho 19 žen. Aktivita spočívala vedle vlastních zásahů především v preventivní činnosti. Preventivně bylo prohlédnuto

 

Rok: 
Přepsal/a: 
8.C 1.ZŠ šk.rok 2011/2012