O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 115

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

sunulo závod do poněkud vyšších poloh Vlachovického kopce. Přes teplotu nad nulou a déšť se pořadatelům podařilo udržet regulérní podmínky na 3,5 km dlouhou trať. Výsledky závodu jsou uveřejněny v Novoměstsku č. 3.

Příloha: 37, 70

36, 71

6,26,27

7,28,29

8, 30, 31

9, 32, 33

Hledání budoucích lyžařských šampiónů napomáhají závody mládeže.

V Novém městě na Moravě se v termínu 20. až 24. konala dokonce mistrovství ČSFR žactva v 

běhu na lyžích. Z dalšího programu lyžařských závodů:

19. ledna: Po stopách zlaté lyže

19. -20. ledna: Závody psích spřežení

27. ledna: Párkové závody

9. března: Bafuňářské závody

 

Stát se mistrem světa je jistě událost, na kterou se nezapomíná. A není divu, že i pro nejbližší okolí takového úspěšného člověka je to příležitost k oslavám a k připomenutí souvislostí. Nové Město na Moravě se úspěchy svých lyžařských reprezentantů, teď už spíše odchovanců, rádo pyšní. Tentokrát tuto radost zapříčinil osmnáctiletý Jiří Hradil, Juniorský mistr světa v závodě sdruženém.

Slibná sezóna roku 1989-1990 i první polovina sezóny 1990-1991 přinesly tomuto absolventovi místní sportovní třídy účast na mistrovství světa v Reit im Winkel. 6. A 7. března zde mladík, který v Novém Městě na Moravě začal trénovat u Jaroslava Krejčí a Jiřího a Zděňka Slonkových, vybojoval stříbrnou medaili v soutěži jednotlivců a 9. března společně s Milanem Kučerou a Zbyňkem Pánkem vyhrály soutěž družstev. Úspěch J. Hradila byl po zásluze oceněn i doma, když inicioval obnovení „ceny ing. Karla Mrkvičky“, jak již je popsáno v kapitole o samosprávě města.

Lyžařské závodní tratě jsou, pokud je dostatek sněhu, využívány i k dalším závodům. Lyžařský oddíl tělovýchovné jednoty Nové Město na Moravě připravil v termínu 20. - 24. února 1991 Mistrovství CSFR žactva v běhu na lyžích a štafetu 3x3 km „K-K-V“ (K = Klasický, V = Volnou technikou).

Nejlepší sportovce, kteří úspěšně reprezentovali Nové Město na Moravě, v. r. 1990, respektive v sezóně 1990 – 1991 a vzorné cvičitele Tělovýchovné jednoty přijal 30. dubna v obřadní síni městského úřadu starosta města. Poděkování přijali a do pamětní knihy byli zapsáni: Eva Brabcová, Anna Grašofová, Gabrieala Michutová, Andrea Ručková, Anita Poučová, Luboš Buchta, Pavel Bureš, Richard Kalášek, Jiří Koutný, Jusef Kučera, Oldřich Lempera, Vít Fousek, Petr Janíček, Jiří teplý, Roman Tulis, Aleš Vaněk (Lyžaři) – Jiří Hradil (Sdruženář) – Regina Hubáčková (Atletika) – Jitka Kotovicová (Odbíjená) – Jitka Macháčková (Karate) - Jitka Plisková (džezgymnastika) – Ing. Radek Fiala (tenis) – Josef Hladík (Kuželky) – Radek Maca (Košíková) – Luboš Střešňák (Kopaná) – Miroslav Teml (Vzpírání) – Čestmír Zelený (Zdravotní a rehabilitační tělesná výchova) – Luděk Žák (Stolní Tenis).

Z  tohoto výčtu je patrné, že novoměstský sport není pouze lyžování. Jak si tedy vedly a jakou aktivitu vyvíjely ostatní oddíly?

 

Rok: 
Přepsal/a: 
8.C 1.ZŠ šk.rok 2011/2012