O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 66

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

Odbor turistiky – předseda ing Vladimír Maštera. Odbor má 47 členů, z toho je 11 mládeže. Odbor je zaměřen na výkonnostní sport. Členové získali v roce 1984 33 odznaků 100 jarních km, 18 odznaků 30 km okresem Žďár n/Sáz., 31 odznaků oblastního znaku Žďárska. Na údržbě tělovýchovných zařízení členové odboru odpracovali 800 hodin. Zorganizovali rovněž spartakiádní ohňové poselství v prostoru koupaliště.

Vzorný oddíl I. stupně – lyžování – předseda ing Kvido Paleček. Oddíl eviduje 297 členů, z toho 137 mládeže. V oddíle je spojena sportovní činnost počínaje masovým lyžováním přes sportovní třídy, tréninkové středisko mládeže až po středisko vrcholového sportu mládeže. Tím je zajištěn ucelený treninkový proces mládeže. Oddíl má také 2 družstva dospělých. Oddíl zajišťoval v roce 1984 provedení všech zimních lyžařských akcí včetně organizační přípravy mezinárodního závodu o Zlatou lyži Českomoravské vysočiny a světového poháru žen v běhu na 6 km a mistrovství ČSSR v běhu na lyžích, které se konaly v počátku roku 1985. Lyžařský oddíl obhospodařuje 2 lyžařské vleky, žákovský lyžařský můstek včetně lyžařské tratě v lese Ochoza a asfaltové běžecké dráhy pro letní trening. Vedle sportovní činnosti vytváří předpoklady pro dobudování lyžařského areálu u hotelu SKI, včetně zařízení pro činnost SVS-M. V brigádnické činnosti odpracovali členové oddílu 6.000 brigádnických hodin.

Fotbalový oddíl – předseda ing Jindřich Janovský. Oddíl má 136 členů, z toho 61 mládeže. Výbor zajišťuje účast 2 družstev dospělých, družstva dorostu a 2 družstva žactva v mistrovských soutěžích. Na brigádách odpracovali členové oddílu 1.100 hodin. V soutěži o titul Vzorný kolektiv soutěží družstvo dorostu. Členové oddílu plní též odznaky zdatnosti. V roce 1985 bude oddíl budovat fotbalové hřiště v prostoru obce Maršovice.

Vzorný oddíl II. stupně – volejbal – předseda Richard Krabec. Oddíl má 78 členů, z toho 46 mládeže. V mistrovských soutěžích má 7 družstev mládeže a 2 družstva dospělých. Oddíl soutěží o získání titulu Vzorný oddíl I. stupně.

Oddíl košíkové – předseda oddílu Bohdan Horák. Oddíl má 23 členů, z toho 5 mládeže. V mistrovské soutěži startují dvě družstva. Muži v krajském přeboru a dorostenci v krajské lize.

Oddíl tenisu – předseda ing Ivo Fiala. Počet členů 74, převážně z řad mládeže. V soutěži hrají 3 družstva a to ve sdruženém okresním přeboru okresů Žďár n/S., Třebíč a Jihlava. Stávající tenisové kurty jsou pro činnost oddílu a zájem veřejnosti nedostačující. V roce 1984 odpracovali členové oddílu 783 brigádnických hodin.

Vzorný oddíl II. stupně - moderní gymnastika – předsedkyně Eva Olejníková. Počet členů 44. Činnost oddílu je zaměřena na získávání výkonnostních tříd mládeže. Soutěží v okresních a krajských soutěžích.

Vzorný oddíl II. stupně – kuželky. Předsedou oddílu je Ludvík Vácha. Počet členů 33 z toho 5 dorostenců. V roce 1984 bylo v od-

 

Rok: 
Tagy: 
Přepsal/a: 
Benová Lucie