O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 399

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

vodu Jm státních lesů a závodu uranového průzkumu i se zástupci II ZŠ, kde byli informováni o průběhu rekonstrukce školy i plánu rozvoje dalších družebních styků.

 

Koncert žáků LŠU

31. května 1989 uspořádala Lidová škola umění v Novém Městě na Moravě koncert žáků LŠU spojený se slavnostním vyřazením absolventů. Koncert byl velmi dobře navštíven a mladí hudebníci prokázali své nesporné kvality. Pořadem provázela M. Petrovičová, slavnostní vyřazení absolventů provedli ředitel školy Jaroslav Matoušek a učitelka Eva Brychtová.

 

Předávání maturitních vysvědčení

Studentská hymna zahájila v pátek dne 2. června 1989 v MKD Nové Město na Moravě již tradiční slavnost předávání maturitních vysvědčení novým abiturientům gymnázia nár. um. V. Makovského. Třídní učitelky Jana Černá a Ivana Kadlecová představily předsedovi Měst NV Petru Klapačovi, přítomným hostům a rodičům 80 mladých lidí, kteří v letošním jubilejním 95. roce založení novoměstské střední školy ukončili svá studia na novoměstském gymnáziu. Z rukou představitelů města obdrželi potom abiturienti maturitní vysvědčení a pamětní listy SOZ. Své bývalé spolužáky přišli pozdravit i mladší studenti gymnázia, kteří doplnili tuto hezkou slavnost kulturním programem. Závěrem vystoupili i abiturienti, kteří poděkovali ředitelství školy, svým učitelům, představitelům města, ale především svým rodičům a blízkým za pomoc a podporu při studiu a ujistili přítomné o své hrdosti nad tím, že se stali abiturienty školy s bohatou tradicí a že se budou, stejně jako generace před nimi, do Nového Města rádi vracet.

 

110 let požárního sboru – Novoměstská proudnice

V rámci oslav 110 let trvání dobrovolné požární ochrany v Novém Městě na Moravě se v neděli 4. června 1989 na atletickém stadiónu TJ I. kolo sportovní soutěže požárních družstev v rámci působnosti Mě V SPO. 9. a 10. června pak 11. ročník soutěže o Novoměstskou proudnici a 11. června II. kolo okresní soutěže dorostu svazu požární ochrany. Na atletický stadión se sjela družstva z Nového Města nad Metují, Nového Města pod Smrkem, Nového Města nad Váhom, Kysúckého Nového Města. Barvy domácího města hájily kolektivy mužů a žen ze ZO Nové Město, OÚNZ – nemocnice a integrovaných částí Maršovic a Hlinného. V požárním útoku si nejlépe vedli muži OÚNZ – nemocnice a ženy z Nového Městě na Moravě. Štafeta 4 x 100 metrů s překážkami byli nejlepší muži z Maršovic a ženy z Kysuckého Nového Města. Celkové prvenství o putovní Novoměstskou proudnici obhájili z loňského roku požárníci OÚNZ – nemocnice před Maršovicemi a Novým Městem nad Váhom. Mezi ženami byly ženy naší ZO opět po třech letech nejlepší. Soutěž byla zakončena taneční zábavou.

 

 

Rok: 
Přepsal/a: 
Michaela Jamborová