O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 347

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

Misiruiene před čs. reprezentantkami Přibylovou a Slaninovou. V hlavní kategorii mužů byly boje na tratích dramatické až do samého závěru. Vedoucí závodník celkové klasifikace narazil chybnou kontrolu a tím byl diskvalifikován. Ve finiši zvítězil Martin Tichovský z FS Praha, před Egi Kukenysem – Kaunas-Litva. Třetí místo obsadil švédský běžec Magnus Grahu. Z novoměstských závodníků (závodilo pouze žactvo, které se nepodílelo na pořádání závodů) si nejlépe vedli: Vladimír Horký 10. místo; Dana Dvořáková 10. místo, Lenka Horká 16. místo, Alena Svobodová 6. místo. Závody patřily k nejúspěšnějším akcím v celé, již téměř čtyřicetileté historii čs. orientačního běhu. Největším uznáním pro pořadatele byla všeobecná spokojenost domácích i zahraničních závodníků.

 

III. ročník letních odborářských her

Vítězem III. ročníku letních odborářských her 1988 konaných ve dnech 17. 9. – 10. 10. 1988 v Novém Městě na Moravě reprezentanti Uranového průzkumu k. p. závodu IV., kteří v pěti druzích sportů získali celkem 159 bodů; druhé místo obsadil s. p. Sport závod 06 s 99 body, třetí místo k.p. Chirana s 92 body. Borci UP – IV dokázali zvítězit v 8 z 22 vypsaných soutěží. Poděkování za dobrou organizaci her patřilo především TJ Nové Město na Moravě a jejím dobrovolným pracovníkům z oddílů kopané, kuželek, tenisu a odboru ZRTV.

 

Závody ve skoku na keramické stopě

První závody na lyžích ve skoku na keramické stopě v ČSSR se uskutečnily v našem městě v neděli 16. října za účasti skokanů z Harrachova, Lomnice nad Popelkou, Bánské Bystrice, a Nového Města na Moravě ve třech kategoriích. Celkem závodilo 48 chlapců. Na zlaté stupně vítězů vystoupili: M. Šablatura (J. Harrachov) – kateg. nejmladších žáků za skoky 2 x 19 m; Z. Hnyk (TJ Lomnice n. P.) – kateg. mladší žáci za skoky 21,5 a 22,5 m a P. Bernát (TJ Lomnice n. P.) – kateg. starší žáci za skoky 22,5 a 21,5 m. Z novoměstských závodníků získali velmi dobré umístění v kategorii ml. žáků Roman Hlaváč – druhý za skoky 21 a 20 m a Radek Bártek – třetí za skoky 20,5 a 20 m.

 

Kufrování s Dominem

Oddíl orientačního běhu TJ Nové Město na Moravě uspořádal v úterý 27. prosince 1988 již počtvrté náborový závod Kufrování s Dominem. V nevlídném počasí se na třech tratích v lese Ochoza zúčastnilo závodů 48 zájemců převážně z řad školní mládeže. Bylo škoda, že tuto příležitost k aktivnímu pohybu v době vánočních prázdnin nevyužilo více občanů i dříve narozených. Na organizaci závodu se ve zvýšené míře podíleli mladší členové oddílu, kteří měli při přípravě této akce možnost získat potřebné organizační skutečnosti.

 

Silvestrovské závody na lyžích

Tradiční Štěpánské a Silvestrovské závody v běhu na lyžích uspořádal lyžařský oddíl novoměstské TJ. Za účasti 444 závodníků ve 12 kategoriích se nejúspěšnějšími novoměstskými reprezentanty stali: L. Novotná (ml. ž. 1 x 1. a 2. místo); P. Bureš (ml. ž. 1 x 1. a 3. místo); J. Kučerová (st. ž. 2 x 1. místo); J. Koutný (st. ž. 1 x 1. místo); P. Bureš (st. ž. 1 x 2. a 3. mís-

Rok: 
Přepsal/a: 
Bukáčková Renata