O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 206

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

Závody byly organizačně velmi dobře připraveny, ale projevila se únava pořadatelů po náročných závodech ZL a SP '86. Ukázalo se, že dva velké závody jdoucí bezprostředně za sebou jsou nad síly organizátorů.

Zimní lesiáda Novoměstský závod Jm Státních lesů uspořádal 1. února 1986 V. ročník zimní Lesiády v běhu na lyžích pro zaměstnance Jihomoravských státních lesů Brno. Za účasti 180 závodníků se jelo na standardních tratích Zlaté lyže v lese Ochoza. Pro vítěze byly připraveny diplomy a originální zlaté, stříbrné a bronzové medaile, pro další účastníky pak pamětní listy a malé pamětní medaile.

Bafuňářské závody Závěr lyžařské sezóny patřil tradičním Bafuňářským závodům, které se konaly 8. března 1986 u turistické chaty TJ v obci Studnice. Tyto ,,mírně recesní" závody se již po mnoho let stávají dostaveníčkem všech novoměšťáků a jejich příznivců kteří přilnuli ke sněhu a k lyžím. Na tratích se společně ve veselém soupeření setkávají jak závodníci, tak i rozhodčí, traťaři, členové OV ZL a další příznivci bílého sportu. Letošního ročníku se účastnilo 115 účastníků, kteří po vlastních závodech poseděli v družné besedě v chatě TJ.

Zhodnocení lyžařské sezóny Lyžařský oddíl TJ Nové Město na Moravě uspořádal 23. dubna 1986 závěrečné vyhodnocení průběhu závodů a lyžařské sezóny v rekreačním středisku UP-IV na Medlově pro činovníky a funkcionáře a dne 25. dubna 1986 totéž v turistické chatě TJ na Studnicích pro široký aktiv příznivců lyžování. Sezóna byla hodnocena jako úspěšná a velmi dobrá. Řada pracovníků LO i závodníků byla odměněna diplomy a pamětními listy.

50 kilometrů Vysočinou Tělovýchovně-branná komise ZV ROH a JSBVO k. p. Chirana uspořádala v pátek 9. května 1986 17. ročník dálkového pochodu ,,50 kilometrů Vysočinou". Start i cíl pochodu byl u středního odborného učiliště k. p. Chirana. 4.636 účastníků se vydalo na pochodové trasy: 10 km (Harusák, Bílá skála, Rychtářovec) i 15 km, 25 km, 35 km a 50 km. Trasy vedly chráněnou krajinnou oblastí Žďárské vrchy - účastníci byli upozorněni na vztah k okolní přírodě. Všichni účastníci obdrželi již tradičně pamětní list a pamětní medaili.

Mistrovství ČSSR dorostu ve volejbalu Volejbalový oddíl TJ Nové Město na Moravě uspořádal 20. - 22. června 1986 17. ročník Mistrovství ČSSR ve volejbalu mladších dorostenců. Samotné průběhy utkání měli možnost diváci sledovat na antukových kurtech v letním areálu atletického stadionu. Závěr mistrovství určil nejen pořadí družstev, ale zhodnotil i kvalitu organizačního zajištění, technického zabezpečení. Vše bylo hodnoceno na výtečnou.

Běh Rudého práva U příležitosti Dne tisku, rozhlasu a televize se 21. září 1986 uskutečnil v Praze Běh Rudého práva. Z Nového Města na Moravě se této akce zúčastnilo 16 chlapců a děvčat v bězích mládežnických

Rok: 
Přepsal/a: 
Blanka Klempířová