O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 135

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

ských soutěží, náborové turnaje a turnaje odborářských her.

Volejbalový oddíl: - vzorný oddíl II. stupně. V soutěžích měl oddíl následující družstva: Muži, KP II. tř. skup. A – 7. místo (tr. Bořil, Jaroš); ženy KP II. tř. sk. A – 3. místo (tr. Jaroš, Šedý), st. dorostenci KP I. tř, - 6. místo (tr. Hejduk); st. dorostenky KP II. tř. skup. A – 1.místo (tr. Ryšavý); st. žáci KP II. tř. sk. A – 5. místo (tr. Horák); st. žákyně KP II. tř. sk. B – 6. místo (tr. Vojnar), žákyně B (tr. Neradová; přípravka (tr. E. Čejková). Oddíl uspořádal 5 pohárových turnajů a zabezpečoval odborářské hry ROH.

Oddíl vzpírání – Na krajském přeboru získali dorostenci 3., 4. a5. místo. V měsíci červnu 1985 uspořádal oddíl v Novém Městě na Moravě utkání mezi RH Praha a Francií.

Oddíl lyžování – vzorný oddíl I. stupně: Ve všech lyžařských soutěžích sezóny startovalo 188 závodníků oddílu. Bylo získáno celkem 43 medailí, z toho 15 zlatých, 18 stříbrných, 10 bronzových. Po sportovní stránce byla činnost lyžařského oddílu velice dobrá a stále navazuje na dobrou tradici lyžování v minulých letech. V roce 1985 byl v rámci ZL ČMV uspořádán Světový pohár žen v lyžování na 5 km. V Novém Městě na Moravě se sešla špička světového ženského lyžování. K dalším úspěšným závodům lze počítat i Mistrovství ČSSR v běhu na lyžích. Oddíl zahájil práci na rozšíření lyžařských tratí 5,7 a 15 km pro pořádání závodů i technikou bruslení. Iniciativou kolektivu zahájil oddíl práci na rekonstrukci lyžařského můstku na Šibenici. Podstatným přínosem pro úpravy tratí bylo získání lyžařského vozidla – Lavina. Získání sněhového děla přispěje k organizování závodů v nepříznivých sněhových podmínkách, dělo ještě není dostatečně odzkoušeno.

 

Zlatá lyže a Světový pohár

Ve dnech 16. – 18. února 1985 se konal na standartních lyžařských tratích v lyžařském areálu u hotelu SKI 47. ročník Zlaté lyže Českomoravské vysočiny a Světový pohár žen v běhu na lyžích na 5 km pro rok 1985. Přípravy na tento vrcholný závod probíhaly na všech úrovních, počínaje dobrovolnými pracovníky na závodních tratích, kteří odvedli stovky hodin práce již od léta 1984, přes celý organizační výbor, pořadatelskou službu a sbor rozhodčích. Tento významný sportovní závod se těšil mimořádné pozornosti všech politických a správních orgánů města i okresu. Lze říci, že Zlatá lyže a Světový pohár se staly otázkou společenské, politické i sportovní cti našeho města. Význam závodů byl podtržen zvláště účastí významných hostů při zahájení i v průběhu závodů. Mezi čestnými hosty byli uvítáni: ing. E. Saul – ministr hutnictví a strojírenství Federální vlády ČSSR; dr. M. Vacíka – místopředseda ÚV NF ČSR; dr. M. Štrunc – ved. úřadu pro tělovýchovu a sport při vládě ČSSR; dr. J. Libenka – ředitel úřadu pro tělových. a sport při vládě ČSR; dr. V. Krumer – místopředseda ÚV ČSTV; dr. M. Müller – vedoucí odděl. vrchol. sportu ÚV ČSTV; K. Smola – předseda VSL ÚV ČSTV, pplk.ing. V. Remek – první kosmonaut ČSSR; s. Kuběna – místopředseda Jm KNV, J. Matyáš – ved. taj. OV KSČ; ing. A. Žák – předseda ONV; F. Dvořák – předseda MěV KSČ; P. Klapač – předseda Měst NV a další hosté. Zahraničními hosty bylo vysoce hodnoceno přijetí delegací předsedou MěstNV

Rok: 
Přepsal/a: 
Lenka Huťková