O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

• Přepis novoměstské kroniky

Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 134

Přepis v textovém formátu:
Přepis v přenosném formátu:
Originál stránky - profi sken:

Ing. Fiala u mužů a dorostu, u žáků D. Obr a R. Fiala. I když oddíl dosahuje dobrých výsledků, není v Novém Městě na Moravě tělocvična, kde by na utkání mohli přijít diváci, což by příznivě ovlivnilo novoměstskou veřejnost i samotný basketbalový oddíl.

Oddíl cyklistiky – tříletá práce cyklistiky se zaměřovala na vytváření podmínek mládeže pro sportovní růst v cyklistice a cyklokrosu. Nejúspěšnějším závodníkem v roce 1985 byl Stanislav Michut. Oddílu se nedaří získávání členů z řad mladé generace.

Oddíl džezgymnastiky – o cvičení v tomto oddíle byl značný zájem o čemž svědčí vysoký počet nových členek, jak žákyň, pak dorostenek. V období příprav na ČSS´85 převzal oddíl nácvik skladeb žen, kterých se v začátku zúčastnilo 95. Skladbu Slovanských tanců dokončilo 41 žen a skladbu s kuželi 24 žen. Do Prahy bylo vybráno 29 žen z oddílu, které vzorně reprezentovaly TJ na ČSS´85.

Oddíl fotbalu – soutěžil o získání titulu Vzorný oddíl III. stupně. Oddíl má v soutěžích 5 družstev, 2 družstva žáků – okresní přebor, 1 družstvo dorostu – krajská soutěž, 1 družstvo mužů – okresní soutěž, 1 družstvo mužů – krajský přebor. Oddíl je také dobře vybaven pedagogickými kádry: 3 trenéry 3. třídy, 5 trenéry 4. třídy, 1 technickým instruktorem, 3 rozhodčími 3. třídy. Družstvo ml. žáků trénuje s. Karpíšek a Krčil. Po podzimním kole bylo na 2. místě. Družstvo st. žáků trénuje s. Jandourek a Bukáček. Po podzimní části soutěže je na 3. místě. Družstvo dorostu trénuje s. Sobotka, vedoucím je s. Košík. Členové družstva jsou nositeli odznaku zdatnosti a družstvo obhájilo titul „Vzorný kolektiv mládeže“. V podzimní soutěži obsadilo 3. místo. Družstvo mužů „A“ trénuje pod vedením s. Lázničky a s. Lacka. Po podzimní části je družstvo na posledním místě tabulky. Družstvo „B“ mužů trénuje s. Boušek a s. Polívka.

Oddíl kuželek - „A“ družstvo dospělých v sezóně 1984/85 hrálo krajský přebor a skončilo na posledním místě. Nejlepší dosažený průměr měl s. Sochor – 387 kolků. Nejlepším hráčem družstva „B“ je s. Jonák s 380 kolky. Dorost hrál v sezóně krajský přebor. Kromě pravidelné soutěže se uskutečníl přebor jednotlivců, kde zvítězil Sochor 442 kolky a je současně vítězem vánočního turnaje s počtem 436 kolků.

Oddíl orientačního běhu – pracuje v rámci TJ necelé dva roky. V průběhu roku 1985 uspořádal 5 akcí pro veřejnosti: Kufrování s Dominem, Školu s mapou, Hledej se sám a dva veřejné závody. Oddíl uspořádal ve spolupráci se ZO Svazarmu Mistrovství ČSSR v moderním víceboji telegrafistů.

Oddíl stolního tenisu – byl založen v říjnu 1985. Hráči se zúčastnili okresní soutěže mužů ve skupině A a získali 1. místo.

Oddíl tenisu - „A“ družstvo žáků hrálo okresní soutěž a obsadilo 3. místo z 9 družstev. Vedoucím družstva je ing. Fiala. „B“ družstvo hrálo okresní přebor a soutěž vyhrálo. Vedoucím byl s. Zavřil. „A“ družstvo dospělých hrálo kraj. přebor II. třídy. Bylo na 6. místě, vedoucím je ing. Seyfert.

„B“družstvo mužů hrálo okresní přebor, který vyhrálo. Vedoucím družstva byl M. Nepustil. Na dvorcích oddílu bylo uspořádáno 14 mistrov-