O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 339

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

občanského výboru č. 6 a zapsalo se jako první na putovní pohár. Pořadí: 1. OV č. 6; 2. – OV č. 4; 3. – OV č. 1; 4. - OV č. 2; 5. – OV č. 3.

„Hejkalí kecka“
3. července 1982 se rovněž uskutečnil již II. ročník turnaje v malé kopané „Hejkalí kecka“, jehož pořadateli byly ZO SSM UP IV. a Městský kulturní dům Nové Město na Moravě. Na dvou hřištích zbudovaných na atletickém stadionu TJ v Novém Městě bojovalo devět družstev (FC Buf Jasenice, Basket Nové Město, TJ Dorost Nové Město, AC Sparta Ivančice, UP IV. Nové Město, OU k. p. Chirana, FC Reálka Nové Město). Vítězství ve II. ročníku turnaje a cenu věnovanou Mě V SSM v Novém Městě získal tým FC Buf Jasenice reprezentující hornický úsek Uranového průmyslu.

VI. Obyvatelstvo

Stavy pohybu obyvatel (leden – prosinec 1982)

 

Tabluka k vidění v PDF souboru nebo ve SKENU děkuji za pochopení

Rok: 
Přepsal/a: 
Lucie Vlčková