O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 78a

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

Německého konal se ve dnech 27. a 28. ledna. Byl zahájen 27. ledna v 9 hodin dopoledne závodem žen a juniorek v běhu na pět km a juniorů a mužů v běhu na 15 km. Odpoledne ve 13,30 pokračoval závod startem mladších a starších dorostenců a dorostenek. V neděli 28. ledna v devět hodin odstartován závod žen a juniorek na 10 km a současně XX. ročník Memoriálu Josefa Německého. V běhu na 15 km zvítězil Karel Sacký z MFZ Frenštát, druhý byl Jan Beran ze Strakonic a třetí Miluška z Dukly Liberec. Závodu se zúčastnili dva běžci z Německé demokratické republiky, z nichž S. Witwer z SA Winterstein obsadil osmé místo. V závodě žen na 5 km zvítězila Nevludová z Olomouce, druhé místo si vybojovala Skeříková a třetí Felcmanová z Lokomotivy Česká Třebová. V závodě mužů na třicet km zvítězil Beran ze Strakonic, druhé místo obsadil Sacký, třetí Blažíček, čtvrté Kuchař a páté Gabriel, všichni z Nového Města na Moravě. První místo v závodě žen na 10 km obsadila Nevludová z Olomouce, druhé Felcmanová z České Třebové a třetí Skeříková, také z České Třebové. Novoměstské závodnice, které se asi zalekly obtížnosti tratí, se závodu nezúčastnily. Počasí závodům nepřálo (teplota se pohybovala v rozmezí -1 až +2°), a proto odpadl závod ve skoku.
V pátek 2. února uspořádal Jednotný klub pracujících v sále klubu besedu s mistrem světa a olympijským vítězem v rychlobruslení Viktorem Kosyčkinem.
Dne 10. února uspořádala Okresní odborová rada a její tělovýchovná komise I. ročník závodu v běhu na lyžích o putovní štít horáckého Hejkala. Technické provedení zajistila Závodní organizace ROH Silničního vývoje v Novém Městě na Moravě v prostoru provozoven závodu. Závod byl zahájen ve 14 hod. a vítězové získali diplomy a věcné dary.
Dne 23. února se konala v čekárně obvodních lékařů na poliklinice Okresního ústavu národního zdraví výroční členská schůze Místní skupiny Československého Červeného kříže. Na pořadu jednání byla zpráva o činnosti skupiny za rok 1967, projednání plánu činnosti na rok 1968, zpráva pokladníka a revizorů účtů, volba nového výboru a diskuze. Ve druhé části dostalo se přítomným poučení o první pomoci – resuscitaci s nácvikem.
Lyžařský oddíl tělovýchovné jednoty Sokol v Novém Městě na Moravě uspořádal v sobotu 3. března v sále Jednotného klubu pracujících besedu s nejúspěšnějším československým lyžařem běžcem na X. zimních olympijských hrách a čtyřnásobným mistrem Československé socialistické republiky v běhu na lyžích, Karlem Šteflem.

 

Rok: 
Přepsal/a: 
Marie Buřvalová