O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 104a

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 

obvykle párek, rohlík a čaj. Vyhlášení výsledků provedeno v 18 hodin v Jednotném klubu pracujících. Průběh těchto kuriózních a jedinečných závodů natáčela televize z Brna. Že se těšily obrovskému zájmu dětí i dospělých, je zcela samozřejmé.
Ve dnech 7. až 9. února provedeno v našem městě 70. mistrovství Československé socialistické republiky v lyžování v závodě sdruženém a 31. Zlatá lyže Českomoravské Vysočiny. V pátek 7. února v 18 hodin se konalo zahájení a v 19 hodin losování. V sobotu 8. února odstartován v 9 hod závod v běhu na 15 km mužů a juniorů jako I. část závodu sdruženého. V neděli 9. února měl být proveden ve 13, 30 hod. na můstku u škrobárny závod ve skoku na lyžích, současně pro závod sdružený. Nepříznivé povětrnostní poměry si vynutili před závody úpravu běžeckých tratí a můstku, kterou obětavě po několik dní prováděli členové lyžařského oddílu Sokola a příznivci lyžařského sportu. Posle telefonické zprávy státního trenéra Zdeňka Remzy měli se závody ve skoku účastnit olympionici Hubač a Divila a členové státního družstva skokanů Novák, Doubek, Jakoubek a bratři Balcarové. Pro naprosto nepříznivé podmínky (silný vítr) musel být závod ve skoku odložen o týden an sobotu 15. února,kdy dokončen závod o Zlatou lyži, a v neděli 16. února proveden závod ve skoku prostém o Cenu Nového Města na Moravě. Ve sdruženém závodě pro Zlatou lyži zvítězil ve skoku Svoboda z Tannvaldu (skoky 62 a 65), druhý byl Rygl ze Slávie Praha (skoky 59 a 61) a třetí Kučera ze Slávie Praha (skoky 61/ 61 ½). V Závodě o Cenu Nového Města na Moravě byl první Kraus z Dukly Liberec (66/ 68), druhý Doubek z Rudé hvězdy Semily (65,5/ 67) a třetí Svoboda z Tannvaldu (62, 65).
Ve dnech 15. a 16. února proveden v našem městě krajský přebor v Sokolském závodě branné zdatnosti, připravený Základní organizací Svazarmu v Novém Městě na Moravě.V tomto závodě provedena také na střelnici Svazarmu za pekárnami a na příležitostné střelnici u potoka v Zahradníkově koutě za koupalištěm ostrá střelba z malorážky.
Dnes 17. června se konala v sále Jednotného klubu pracujících slavnostní schůze místních skupin Československého Červeného Kříže k 50. výročí založení této významné světové zdravotnické organizace v naší republice. Slavnostní projev k tomuto výročí přednesl prof. Dr. Josef Mikulec. Potom následovala zajímavá přednáška MUDr. Karla Daňka Ck s názvem Cesty ke studánkám, jejímž obsahem byla problematika léčivých vod na Českomoravské vysočině.

Rok: 
Přepsal/a: 
Kateřina Zástěrová