O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 64b

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 

Místní národní výbor občany našeho města, aby jim podle možností pomohli. 14. listopadu se konala v zasedací síni národního výboru členská schůze místního jednotného zemědělského družstva, na níž byly projednány materiály ke IV. celostátními sjezdu JZD, připravovanému na jaro r. 1959.
Události sportovní
V rámci neustále se zlepšují zdravotní péče a pracující bylo provedeno v měsíci lednu snímkování plic všeho obyvatelstva města.
12. ledna uspořádal lyžařský oddíl Sokola na můstku v Oboře náborový závod ve skoku na lyžích. Závodily všechny kategorie, a to žáci, dorostenci, junioři i muži: V sobotu 18. ledna uspořádán okresní přebor v běhu na lyžích na 3,5,10,15 km a v neděli 19. ledna dopoledne závod ve skoku na Šibenici. Téhož dne odpoledne konaly se na Oboře závody v běhu na lyžích pro mládež, známé pod jménem ,,párkové závody´´. Závodilo se v běhu na 50,100,300,500 m 1 km a 2 km. Startovalo 172 hochů a 98 děvčat. 23. ledna pokračovaly okresní lyžařské přebory závodem ve skoku na lyžích na Šibenici.
26. ledna uspořádal jezdeckých oddíl Spartaku ve Žďáře nad Sázavou v našem městě na hřišti Sokola jezdeckou akademii s bohatým programem závodivých her na koních, v závodech ve skoku a skijöringu.
XXI. ročník populárního lyžařského závodu o Zlatou lyži Českomoravské vysočiny, Mistrovství ČSR v běhu na lyžích na 50 km a Hančův memoriál se konal 1. a 2. února. Zúčastnili se ho přední naši lyžařští závodníci včele s Cardalem, Zemánkem a řadou dalších. Závod byl slavnostně zahájen v 19,30 před sokolovnou. V sobotu 1. února byl v 10 hod. start starších dorostenek na 5 km, mladších dorostenců na 5 km, juniorek na 5 km, mladších dorostenek na 3 km, juniorů na 10 km, starších dorostenců na 10 km, žen na 5 km a mužů na 15 km. V neděli 2. února byl v 9,30 start závodu mužů v běhu na 50 km, v 10 hod. start závodu žen na 10 km a ve 14 hod. byl závod ve

Rok: 
Přepsal/a: 
Marta Hauptmanová