O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 202

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

Říjen. V první třetině měsíce se teplota držela kolem 12°až 15°, od 13. října pokles na 5°, ke konci měsíce až na 4°. Většina dní zamračených, klidných, se slabým větrem. Na počátku měsíce za svítání bílé mrazíky. Po ostatní část měsíce dešťové přeháňky slabší i silnější, hlavně v poslední třetině.
Listopad. Pokles teploty pokračoval až na 3°. Přibývalo dnů zamračených a mlhavých a začínaly bílé mrazy.
Prosinec. Teploty poklesly na 0° a v poslední třetině měsíce až na -6°. Sněhová pokrývka nesouvislá; zpočátku měsíce 4-5 cm, ke konci měsíce skoro souvislá až 8 cm. Mírný vítr a po celý měsíc zamračeno, mlhavo a klidno se sněhovými přeháňkami.

Zápis schválen letopiseckou komisí na schůzi dne 9. dubna 1965.
Záznam do kroniky dokončen 2. V. 1965. 

Rok: 
Tagy: 
Přepsal/a: 
Monika Chudobová