O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 201a

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

Přehled o výstavbě ve městě.
Byl dokončen první věžový dům č. 730 s 59 byty. Byly postaveny rodinné domky čp. 554 v ulici L.  Čecha, 584 v ul. Nečasově, 695 v ulici Veslařské, nadstavba nad průjezdem v domě č. 155 v ulici Gotwaldově, 702 v ulici Veslařské, 666 a 688 na Beranici, 586 v ulici Nečasově a 344 v ulici Šimkově.
Byly zahájeny tyto stavby: hala Silničního vývoje, přístavba továrního objektu nár. pod. Sportovní a technické potřeby, přestavba provozních objektů n. p. Sportovní a technické potřeby u Slonků, stavba nové haly téhož podniku u Pohledce a další dva věžové domy č. 2 a 3.
Během roku bylo rozhodnuto o výstavbě mateřské školy a jeslí na zahradách v ulicí Drobného, dále o výstavbě dalších 135 bytů Jáchymovských dolů v prostoru věžových domů. Pro další výstavbu rodinných domků byly vybrány pozemky na Beranici (dokončení souvislé zástavby v této části města) a dále pozemky na Brožkově kopci. V těchto místech bude zahájena výstavba rodinných domků v r. 1965 a v letech dalších.
V souvislosti s výstavbou bytů Jáchymovských dolů u věžových domů bylo rozhodnuto asanovat část Malé ulice, a to čp. 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 299 a na ulici Monseově čp. 167. Asanace bude provedena v r. 1965.

Povětrnostní poměry.
Zpráva člena letopisecké komise s. Františka Brázdy.
Leden. Teplota se pohybovala po celý měsíc v rozmezích  0° - -15, po největší část měsíce kolem -10°. Vál mírný až čerstvý vítr, po čtyři dny zaznamenán sluneční svit, jinak vesměs zamračeno, mlhavo a klidno. Sněhová pokrývka slabá. Na počátku měsíce pouze slabý sněhový poprašek v síle 12 cm. Ve druhé polovině měsíce nesouvislá sněhová přikrývka v síle 3-8 cm.
Únor. V prvních dnech měsíce vystoupila teplota na nulu, od 5. února do 8. února opět poklesla na -8°, potom opět o něco vystoupila a ve dnech 13. a 14. prudce poklesla až na -19°. Ve zbývajících dnech měsíce se vcelku ustálila v rozmezí +4 - -10°. Čtyři dny byly jasné, ostatní zamračené, mlhavé, oblačné, vítr mírný až čerstvý. Sněhová pokrývka nesouvislá v síle 5-10 cm. 6. února po 16 hodině velmi hustá sněhová vánice se silným větrem, tmou a viditelností sotva na 15 metrů; trvala tři čtvrtě hodiny.
Březen. Až do 20. března se udržovala teplota pod nulou až do – 10°. Po 20. březnu se mírně

Rok: 
Přepsal/a: 
Monika Chudobová