O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 174

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

stupňů. Dne 5. srpna zaznamenána noční nevýrazná bouře a dne 8., 12., 13., 18., 21., 28., 29. 30. a 31. dešťové přeháňky.
Měsíc září byl celkem hodně teplý hlavně v prvních dvou třetinách, kdy teplota dosahovala výše až dvaceti tří stupňů. V poslední třetině měsíce se ochladilo a teplota nepřesahovala příliš deset stupňů. Ve dnech 5.,9.,25.,27. a 30. vydatně pršelo a 5. přišla krátká a v tomto roce poslední bouřka.
V říjnu zaznamenán první mráz dne 9. a další následovaly ku konci měsíce. Průměrná teplota se pohybovala kolem deseti stupňů, po několik dní drobně pršelo a oblačných a zamračených dnů bylo víc než jasných.
Listopad byl zamračený a mlhavý s teplotami v průměru nižšími než deset stupňů. Dne 14. zaznamenána první sněhová přeháňka, která se vystupňovala v hustou chumelenici. Sněžení pokračovalo v poslední třetině měsíce, ale sníh se udržel pouze na krátkou dobu.
Prosinec byl velmi studený. Teplota až na dva dny na konci měsíce klesla vesměs pod bod mrazu ( 20.XII. naměřeno minus dvacet stupňů). Až do 11. prosince nebyla žádná sněhová pokrývka. Slabě začalo sněžit až 12. prosince, ale sněhová pokrývka nepřesáhla tři centimetry. Po celý měsíc byla většinou zamračeno. 

Rok: 
Tagy: 
Přepsal/a: 
Lucie Nekvindová