O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 150b

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 

se pokrylo sněhovým popraškem.
V prosinci teplota dále poklesla až na -10°. První třetina měsíce byla jasná, druhá a třetí střídavě zamračená, oblačná a jasná. Souvislá sněhová pokrývka dosáhla síly 10 až 15 cm.
Vcelku byl tedy rok 1962, pokud jde o povětrnostní poměry, bez pronikavějších zvláštností, normální, s průměrnými teplotami a bez větších bouřek.

Rok: 
Tagy: 
Přepsal/a: 
Benová Lucie