O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 345

Přepis v textovém formátu: 
Přepis v přenosném formátu: 
Originál stránky - profi sken: 

mistrova „ Horácká suita “, jejíž hlavní part zazpívala koncertní pěvkyně Marie Vojtková z Prahy.
21. ledna bylo vzpomenuto 29. výročí úmrtí Vladimíra Iljiče Lenina. Byl předveden sovětský film „Lenin v říjnu“, uvedený krátkým proslovem.
Poměrně mírné zimní počasí přineslo chřipkovou epidemii. Ve školách nebylo přítomno až 50% všeho žactva, návštěvy v nemocnici byly omezeny a na dobu 14 dnů úplně zakázány.
Ve dnech 24. a 26. ledna se konaly tradiční lyžařské závody o „ Zlatou lyži Českomoravské  vysočiny “, které byly současně přeborem Jihlavského a Brněnského kraje. Sdružený závod vyhrál Melich z Ústředního domu armády před našim rodákem Dvořákem, běh na 18 km a 43 km ( memoriál Josefa Německého) Cardal z Jilemnice před Dvořákem. Velký zájem o závody se projevil zejména tisícovou účastí diváků při nedělních závodech na velkém lyžařském můstku.
Na školách byly letos prodlouženy pololetní prázdniny na dva týdny ( 1. – 15. únor) pro chřipkovou epidemii.
15. února proběhlo za krásného zimního počasí Krajské kolo Sokolovského závodu. Ve všech kategoriích zvítězili novoměstští závodníci, startující za žďárský okres.
 

Rok: 
Přepsal/a: 
Monika Lukešová