O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Podle knih

Nejnovější stránky

Novinky

• Přepis novoměstské kroniky

Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Strana č. 44

Přepis v textovém formátu:
Přepis v přenosném formátu:
Originál stránky - profi sken:

1929
Výbor pro postavení pomníku prvnímu řediteli novoměstské reálky, Leandru Čechovi, ustanoven 6. /I. Má 14 členů a 4 náhradníky. Předsedou zvolen starosta Rudolf Litochleb.
XII. veřejné lyžařské závody brněnské župy S. L. v Č. S. R. v Novém Městě na Moravě konaly se ve dnech 19. a 20. ledna. Při jízdě na 18 km startovalo 22 závodníků. První dojel Boh. Slonek, S. K. Nové Město v čase 1:37:22. V závodě sdruženém zvítězil Jiří Beranovský 19,50 body. V závodě na 10 km se umístil jako první Oldřich Pokorný za 44 min. 35 vt., v dámské jízdě na 10 km Božena Německá za 52 min. 38 min. Celkem startovalo 55 závodníků z 6 klubů.
Ustavující schůze okresního zastupitelstva konala se v sobotu 9. února.
III. závody Čsl. Obce Sokolské v jízdě a skoku na lyžích konaly se v Novém Městě na Moravě ve dnech 31. ledna – 3. února. Ve čtvrtek 31. ledna závod mužů na 50 km. Zvítězil Jos. Německý ze Sokola N. Město v čase 4:28:41. V pátek 1. února závody hlídek. Vítězí první hlídka Sokola v Benecku, župa Krkonošská v čase 53:29. V jízdě žen