O projektu

Cílem je zpřístupnit kulturně historický dokument města, který bude aktivně sloužit obyvatelům města, badatelům a další široké veřejnosti. Projekt reaguje na dnešní moderní dobu, kdy dokumenty v elektronické podobě jsou samozřejmostí a stávající se nedílnou součástí výuky na školách, v práci i běžném životě.  (číst více ...)

Nejnovější stránky

Novinky

  • Přepis novoměstské kroniky

    Vážení návštěvníci děkujeme,
    za Váš zájem o náš projekt. Kroniky jsou již přepsané. Přepis a úprava všech 9 svazků probíhal od června 2011 do dubna 2012. V tomto období bylo přepsáno více, jak 3000 stran, do projektu se zapojilo zhruba 180 osob. Věříme, že jejich práce vám bude ku prospěchu a najdete na těchto stránkách mnoho zajímavých informací. Zápisy kroniky je možné číst ...

Jste zde

Milý zájemci o přepis novoměstské kroniky,

děkujeme, že jste se rozhodli do našeho projektu zapojit. V současné době jsou již všechny strany přepsány a projekt přepisu je ukončen. Na těchto stránkách si můžete najít zajímavé informace o událostech v Novém Městě na Moravě a okolí zhruba od roku 1914 až po současnost. Pokud se vám stránky líbí, anebo nám chcete napsat nějaké připomínky a sdělení, můžete tak učinit pomocí formuláře na těchto strákách nebo zasláním e-mailu na adresu: kronika@nmnm.cz. Děkujeme.